Program začal už v 7 hodin, kdy vystoupily Mažoretky ZUŠ Tachov a Mládežnický dechový orchestr Tachov. V 8.30 hodin se otevřely všechny stánky.

Svěcení pramenů se ujala jeho milost Jiří Kopejsko (na snímku u pramene František). Nechyběli ani zbrojnoši v dobových krojích. Inka Rybářová, Cimbálová skupina Studánka, Petra Černocká + Jiří Pracný, Elvis Presley Revival Band, Petr Muk, dechový orchestr Tachov, X-Teen, Středověký spolek Herold, kejklíři na chůdách i skupina scénického šermu Burdýři a tradiční stánky s řemesly a ukázky Integrovaného záchranného systému ČR.

„Městu do nové lázeňské sezóny přeji hlavně, aby se navrátila ta předchozí léta, kdy byly ulice zaplněné lázeňskými hosty,“ uvedl starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. „Ze všeho nejvíce budu potěšen, když se podaří zapracovat na návratu českých hostů lázní a českých turistů.. Jsme Češi a naše město je české a nebudeme si nalhávat, zajímá nás především česká klientela,“ usmíval se.

Slavnostní den si užívaly i místní děti. „Moc se mi líbí bubny a zpěváci i všechna krojovaná vystoupení,“ uvedl svým způsobem odpovídajícím věku devatenáct měsíců malý a hrdý františkokázeňský kluk Lukášek Fiala.