Celkové náklady by měly dosáhnout necelých čtyř milionů korun. Vše se má stihnout do konce roku. Na rozšíření parkovacích míst se mohou těšit i lidé v chebské ulici Lesní.

„Projektanti vytipovali v této lokalitě dvě plochy, kde by nová parkovací místa mohla vzniknout. Jako první chceme vybudovat parkoviště v ulici Na Vyhlídce pro zmíněných 18 vozů, které by mělo podle předběžných odhadů stát přibližně 3,5 milionu korun," uvedl starosta Chebu Petr Navrátil.
Částka je to hodně vysoká, protože tam bude třeba vybudovat opěrnou zeď a udělat přeložky inženýrských sítí.

„V příštích letech by mělo přijít na řadu ještě jedno parkoviště pro 16 vozů v Hrnčířské ulici," poznamenal starosta.
Ploch, kde by se dala nová parkovací místa vybudovat, je v této lokalitě minimum. Panelové domy jsou zde totiž postaveny blízko sebe, navíc v poměrně prudkém svahu.

„V loňském roce jsme od občanů z Hrnčířské ulice a okolí obdrželi petici s více než stovkou podpisů, ve které nás žádají, abychom problematiku parkování v této oblasti urychleně řešili. Uvědomujeme si, že míst je tam akutní nedostatek, proto chceme nové parkoviště vybudovat co nejrychleji. Do poloviny letošního roku by měla být hotova projektová příprava a ve druhé půlce roku by se mohla výstavba parkoviště realizovat," uvedl chebský místostarosta Pavel Hojda.

Město připravuje další úpravy i na Skalce, tentokrát v Lesní ulici, a to až k tamní školce.
„Na projekt je již zpracovaná studie," podotkla tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková. V létě se řidičům z chebského sídliště Skalka otevřelo nové parkoviště pro celkem stovku vozů. To se nachází mezi panelovými domy a vyšlo celkem na 11 milionů korun.