VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídliště v Aši spolkne miliony

Aš - Po rekonstrukci přibudou obyvatelům města desítky nových parkovacích ploch.

14.5.2015
SDÍLEJ:

STAVEBNÍ práce na rekonstrukci sídliště Karlova a Moravská v Aši začaly. Hotovo bude na podzim. Foto: Foto: Milan Vrbata

Rekonstrukce vnitrobloku sídliště mezi ulicemi Karlova a Moravská v Aši je v plném proudu. Veškeré práce ustanou v polovině října letošního roku. A na co všechno se mohou lidé těšit? Na sídlišti přibude zeleň, nové inženýrské sítě a veřejné osvětlení. Samozřejmostí bude i více míst na zaparkování. Celkové náklady dosáhnou 26 milionů.

„Stavební práce podpořil i ROP Severozápad. Jedná se o modernizaci staršího panelového sídliště umístěného mezi Hlavní, Karlovou a Moravskou ulicí a Poštovním náměstím a náměstím Goetha, s úpravou části plochy mezi panelovými domy v ulici Moravská," informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

„Stavba zahrnuje obnovu prostoru uvedeného sídliště se zásahy do komunikací, veřejné zeleně, inženýrských sítí a veřejného osvětlení. Také tu přibudou tolik potřebná parkovací místa," upřesnil mluvčí.

Ašská radnice má v plánu zde vysázet celkem 1417 rostlin. Povoleno k pokácení je 24 stromů.

„Mezi nimi padne k zemi devět bříz bělokorých, tři kusy javorů klen, tři modříny a další," vyjmenoval mluvčí Aše.

Tyto stromy nahradí například třináct jabloní, čtyři hrušně, čtyři javory a dva modříny. Z keřů pak v sídlišti poroste sedmačtyřicet kusů šeříku obecného, dvaadvacet tisu červeného a devětapadesát rododendronů a deset třešní ptačích.

„V seznamu zeleně pro výsadbu v tomto sídlišti jsou ještě vajgélie, skalník, tavolník, africká kopřiva či bez černý. V současné době se zde pracuje zejména na obnově stávajícího hřiště na míčové sporty a stavbě nového chodníku," popsal stavební úpravy mluvčí Vrbata.

Revitalizace vnitrobloku Karlova a Moravská je třetí investicí tohoto typu v posledních letech. Jako první se upravovalo sídliště Palackého, následovalo sídliště Dlouhá, Nemocniční.

„Ve stadiu příprav je revitalizace sídliště Mikulášská, Příbramská. Podrobnosti k revitalizaci lze na webových stránkách města Aše nalézt například v části Dokumenty Studie Revitalizace sídliště Karlova, Moravská," dodal mluvčí Milan Vrbata.

Podobu revitalizace zde významně ovlivnili obyvatelé sídliště, kteří například spolurozhodovali o vybavení mobiliářem a o umístění zeleně.

Revitalizace prostranství panelového sídliště se měla uskutečnit už v roce 2014, přesunuta byla ale do roku 2015 kvůli rizikům s termíny ve výběrovém řízení, které mohly zdržet zahájení stavby. Nebyla tak jistota, že se úpravy dokončí ještě před zimními měsíci, což by mohlo přinést problémy nejen stavbařům, ale zejména obyvatelům sídliště.

Autor: Jan Buriánek

14.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení