Silný vítr v noci z neděle na pondělí řádil po celém Karlovarském kraji. Na Chebsku hasiči zasahovali nejen u popadaných stromů. Ve Velké Šitboři u Milíkova shodila vichřice z jedné z hospodářských budov části plechové střechy, pětimetrové plechy přitom dokázal silný vítr odvát až padesát metrů daleko.

„V souvislosti s počasím jsme od nedělního večera do pondělního rána zasahovali u deseti událostí,” informoval mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. „Jednalo se o popadané stromy či uvolněné plechy ze střechy,” uvedl.

„V noci mě silný vítr doslova vytáhl z postele,” svěřila se jedna z obyvatelek Milíkova. „Nebyla to vůbec žádná legrace. Docela bych se divila, kdyby se nic nestalo.” Brzy ráno ke spadaným plechům vyjížděla jednotka Sboru dobrovolných hasičů Milíkov. „Vítr shodil ve Velké Šitboři plechy ze střechy,” řekl velitel jednotky Martin Bežák s tím, že zničena byla čtvrtka plochy. „Pětimetrové kusy létaly až padesát metrů daleko a skončily na silnici,” dodal milíkovský velitel. Škoda, která majiteli objektu Agrokombinátu Dolní Žandov vznikla, činí přibližně pětasedmdesát tisíc korun.

Silný vítr řádil také na Tepelsku a v Mariánských Lázních. V mariánskolázeňské čtvrti Úšovice spadl na komunikaci strom a v Teplé místní dobrovolní hasiči odstraňovali dva stromy.

„Musím říct, že u nás v Teplé to opravdu dost foukalo,” řekla Petra. „Chvílemi jsem se až bála, že toho tady popadá mnohem více a nadělá větší škody. Relativně to dopadlo ještě dobře a odnesly to jen dva stromy.”

Situace z pondělní noci by se v tomto týdnu v Karlovarském kraji opakovat neměla. Meteorologové hlásí mírný vítr s nárazy maximálně patnáct až dvacet metrů za sekundu, který by měl později slábnout. Hlásí ale jiná nebezpečí - tvorbu náledí a místy sněhových jazyků.