Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sjezdovka bude hotová na konci listopadu

Aš –Úprava této sjezdovky je předposlední etapou k dokončení rekonstrukce. V příštím roce chce sdružení připravit projekt na získávání vlastní vody na umělé zasněžování.

31.10.2010
SDÍLEJ:

SJEZDOVKA. Kopec v Aši zatím jako sjezdovka nevypadá ani náhodou, ale dobrovolníci pracují od rána do večera, aby na konci listopadu mohli říct: „Máme hotovo.“ Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Od rána do večera napínají své síly dobrovolníci a brigádníci, aby do konce listopadu zprovoznili lyžařskou sjezdovku číslo tři v ašském lyžařském areálu. Celkem se zde proinvestuje osm milionů korun, a to jen proto, že se práce dělají nikoliv přes drahé firmy, ale provádějí je nadšenci z lyžařského sdružení Aš pod vedením Jiřího Franka. Zdárně mu sekundují další dva Jirkové. Jiří Smýkal z Lesní správy Františkovy Lázně a Jiří Červenka, jednatel Ašských lesů.

„Byla vůle města Aš investovat a byla vůle lidí do toho jít, pracujeme takzvaně v akci ´Z´,“ uvedl Jiří Červenka. „Dali se dohromady lidé, kteří se už dál nemohli dívat na to, jak areál chátrá a dochází k jeho devastaci, když předchozí provozovatel vůbec neinvestoval do jeho modernizace, jak slíbil. I když nám hodně lidí házelo klacky pod nohy, zejména kvůli nutnosti vykácet pás lesa,“ sdělil. „Ale makáme od rána do večera a napínáme všechny síly k tomu, abychom do konce listopadu byli hotoví, taháme klestí, pálíme, trháme pařezy, musíme dodržovat technologické postupy a lhůty.“

Přesto, že mají lidé okolo sjezdovky tolik práce, neztrácejí humor. „Asi se sjezdovce bude říkat Jirkovák,“ smál se Červenka. „Chystáme i neformální slavnostní otevření, ale jeho průběh nebudu zatím prozrazovat,“ dodal.

Úprava této sjezdovky je předposlední etapou k dokončení rekonstrukce. V příštím roce chce sdružení připravit projekt na získávání vlastní vody na umělé zasněžování. „V roce 2012 bychom chtěli mít dokončené investice v areálu,“ zakončil Červenka.

Ašský lyžařský areál si pochvalují nejen místní. Jezdí sem lidé i z Chebska. Nové sjezdovky se už nemohou dočkat.

„Souhlasím se všemi, kteří celý tým provozovatelů lyžařského areálu v Aši chválí, velmi mile a trpělivě se chovají vlekaři, lyžování je za skvělé ceny, sjezdovka je vždy upravená, bufet funguje. Jen tak dále, přeji hodně úspěchů,“ vyjádřila se Zdeňka, lyžařka z Chebu. „Ač v současné době nelyžař, chtěl bych touto cestou vyjádřit obrovské poděkování partě místních nadšenců, kteří ve svém volném čase, na úkor ostatního svého, byli ochotni a dokázali z našeho ´kopce´ vytvořit to krásné, co je ku prospěchu a slouží široké, nejen lyžařské veřejnosti,“ přidal se místní Petr Fischer.

Autor: Nataša Šmatová

31.10.2010
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení