Od rána do večera napínají své síly dobrovolníci a brigádníci, aby do konce listopadu zprovoznili lyžařskou sjezdovku číslo tři v ašském lyžařském areálu. Celkem se zde proinvestuje osm milionů korun, a to jen proto, že se práce dělají nikoliv přes drahé firmy, ale provádějí je nadšenci z lyžařského sdružení Aš pod vedením Jiřího Franka. Zdárně mu sekundují další dva Jirkové. Jiří Smýkal z Lesní správy Františkovy Lázně a Jiří Červenka, jednatel Ašských lesů.

„Byla vůle města Aš investovat a byla vůle lidí do toho jít, pracujeme takzvaně v akci ´Z´,“ uvedl Jiří Červenka. „Dali se dohromady lidé, kteří se už dál nemohli dívat na to, jak areál chátrá a dochází k jeho devastaci, když předchozí provozovatel vůbec neinvestoval do jeho modernizace, jak slíbil. I když nám hodně lidí házelo klacky pod nohy, zejména kvůli nutnosti vykácet pás lesa,“ sdělil. „Ale makáme od rána do večera a napínáme všechny síly k tomu, abychom do konce listopadu byli hotoví, taháme klestí, pálíme, trháme pařezy, musíme dodržovat technologické postupy a lhůty.“

Přesto, že mají lidé okolo sjezdovky tolik práce, neztrácejí humor. „Asi se sjezdovce bude říkat Jirkovák,“ smál se Červenka. „Chystáme i neformální slavnostní otevření, ale jeho průběh nebudu zatím prozrazovat,“ dodal.

Úprava této sjezdovky je předposlední etapou k dokončení rekonstrukce. V příštím roce chce sdružení připravit projekt na získávání vlastní vody na umělé zasněžování. „V roce 2012 bychom chtěli mít dokončené investice v areálu,“ zakončil Červenka.

Ašský lyžařský areál si pochvalují nejen místní. Jezdí sem lidé i z Chebska. Nové sjezdovky se už nemohou dočkat.

„Souhlasím se všemi, kteří celý tým provozovatelů lyžařského areálu v Aši chválí, velmi mile a trpělivě se chovají vlekaři, lyžování je za skvělé ceny, sjezdovka je vždy upravená, bufet funguje. Jen tak dále, přeji hodně úspěchů,“ vyjádřila se Zdeňka, lyžařka z Chebu. „Ač v současné době nelyžař, chtěl bych touto cestou vyjádřit obrovské poděkování partě místních nadšenců, kteří ve svém volném čase, na úkor ostatního svého, byli ochotni a dokázali z našeho ´kopce´ vytvořit to krásné, co je ku prospěchu a slouží široké, nejen lyžařské veřejnosti,“ přidal se místní Petr Fischer.