Na kvalitu vody by si měli dát pozor ti, kteří mají v oblibě koupání v rybnících a přírodních nádržích. Komplikace zjistili hygienici také na Karlovarsku. A přestože se pomalu, ale jistě blíží konec prázdnin, kvalitu vody na Sokolovsku označují jako vhodnou ke koupání.

Hygienici provádí v sezoně pravidelné kontrolní odběry, v případě zhoršené kvality vody nebo podezření na zhoršení lze četnost odběrů zvýšit. Měří většinou kvalitu vody v přírodních koupalištích. Ta s provozovatelem jsou například jezero Michal v Sokolově, vodní nádrž Jesenice a její koupaliště Dřenice či karlovarský areál Rolava.

A jak to s kvalitou vody na Chebsku vypadá?

Koupaliště Dřenice, Rybářská bašta, kemp Václav a mariánskolázeňské Lido jsou podle údajů z posledního měření v pořádku. Zhoršená kvalita vody je hlášena ve vodní nádrži Skalka u ATC Podhoří.

Stále modrý smajlík čili voda vhodná ke koupání. Tak vypadá poslední měření hygieniků na přírodních koupalištích na Sokolovsku. Podle hygieniků se kvalita vody může v teplých dnech zhoršit. Většinou ale prý tam, kde se vyskytují sinice.

Stupňů kvality vody je pět. První vzorek musí být odebrán krátce před zahájením koupací sezóny. Další odběry jsou rozloženy rovnoměrně v průběhu celé koupací sezóny.

Vodní nádrž Michal u Sokolova má tradičně vodu vhodnou ke koupání.

„Zákaz koupání je vyhlášen od 6.srpna na Velkém rybníce u Hroznětína," potvrzuje Helena Vrbická z krajské hygieny.