Krajská liga hasičů v požárním sportu se tentokrát odehrávala ve Skalné. Počasí dobrovolným hasičům přálo, a tak nic nebránilo spustit závod.

Jako favorité se už od počátku jevili Mírovští, kteří to také dokázali pěknými časy v prvních kolech, a to jak ženy, tak muži. „Hasiči z Mírova jsou v tuto chvíli nejlepší,“ chválil konkurenci Martin Kasal z Horního Slavkova. „Já věřím našim děvčatům, ale v prvním kole dvě dívky uklouzly a upadly, takže měly čas horší.“

Druhý jejich běh poznamenala rozpojená hadice. Skalenští se drželi uprostřed pole, i když dívčí družstvo při druhém běhu také poznamenala nehoda, upadl jim sací koš. „Úroveň skalenských hasičů se ale zvedá,“ poznamenal starosta sousední Křižovatky Jan Strachota. I když ani tato obec si nemůže stěžovat, jejich dobrovolníci dostali nové čerpadlo na vodu.

Už dnes se hasiči ve Skalné sejdou znova, tentokrát kvůli oslavám 140. výročí vzniku sboru. Jejich součástí bude otevření hasičského muzea na hradě Vidlštejn a žehnání nové zástavy. „Je vidět, že se všechno vrací ke kořenům. Když někdo dělá dobrovolnou práci, udělá i něco navíc,“ poznamenal ještě Strachota.