Mateřská škola ve Skalné volala po zvýšení kapacity přijatých dětí. Nebo spíše po ní volali rodiče.

Podle starosty Skalné Radomila Golda už město zaznamenalo problém s nedostatečným počtem míst ve školce v roce 2006. Skalná se rozrůstá a obyvatelstva přibývá. „V roce 2007 jsme zahájili práce na projektové přípravě a v letošním roce jsme investici zrealizovali,“ uvedl. Podkrovní prostory školky se proměnily v novou třídu již za čtyři měsíce, a to za částečného provozu v zařízení.

Celkové náklady se vyšplhaly na 5 673 tisíc korun, z toho se podařilo městu Skalná na dotacích z Programu podpory rozvoje obnovy materiálně technické základny regionálního školství od ministerstva financíve výši 4 974 tisíc korun.

Podle ředitelky Bronislavy Kulželkové nebyl ani tak problém v tom, že se stavělo za částečného provozu, jako šibeniční termím stavby.
„Dokončovalo se ještě v posledních dnech, aby se 1. září mohlo otevřít, takže jsme tu trávily s kolegyněmi skoro i noci,“ řekla. ještě den před slavnostním přestřižením pásky se dodělávalo sociální zařízení. Z 56 míst, která měla mateřinka původně, jich nyní má 81.