Budoucí prvňáčci a žáci deváté třídy se setkali ve Skalné na hradě Vildštejn. Nepřišli jen tak náhodou. Deváťáci si připravili zajímavé představení, jehož součástí bylo také pasování malých předškoláků na prvňáky.

Jak poznamenal ředitel místní základní školy Stanislav Hercig, vystoupení už má ve škole tradici. „Vzniklo také na objednávku mateřské školy,“ uvedl.
„Inspirovali jsme se Nocí na Karlštejně,“ uvedl čtrnáctiletý Ondra. Žáci letošní deváté třídy se bavili samotným nácvikem, zato dospělí slzeli.
„Vidím to dneska už počtvrté, ale pokaždé brečím,“ netajila učitelka z mateřské školy Lenka Pacáková.

V nově rekonstruované hradní síni Vildštejna se všem návštěvníkům nejdříve představily děti z mateřinky s hudební pohádkou o Šípkové Růžence. Pak následoval krátký muzikál od žáků deváté třídy. Dívky a chlapci nejen tančili, ale také zpívali. Za svůj výkon sklidili ohromující potlesk. V roli krále, který se poté ujal pasování budoucích prvňáčků se představil Martin Glázer. Kvůli dešťovým přeháňkám se ale celý obřad, ačkoliv byl původně plánován na nádvoří, odehrál uvnitř hradu. „Chci moc poděkovat majiteli hradu, že nám umožnil tady celou akci uskutečnit, a navíc zdarma,“ nešetřila slovy chvály ředitelka mateřské školy Bronislava Kuželková.

Na konec školního roku se školáci nezřídka těší hned od 1. září. Nyní už je čeká jen dvoutýdenní školní docházka v tomto školním roce a deváťáky ještě rozlučkový večírek.