Parta ‚skejťáků' z celého Karlovarského kraje se prohnala na prknech Sokolovem ve strašidelných maskách. Halloween takhle oslavili nadšenci už podruhé, na svých maskách si dali opravdu záležet. Centrem města se prohnali zombíci i krvavé nevěsty.

„Nápad přišel už v loňském roce, kdy jsme akci vyzkoušeli a byla úspěšná, rozhodli jsme se ji proto zopakovat. Trasu jsme zvolili ze sokolovského skateparku směrem na koupaliště Michal, potom přes cyklostezku zpět do centra města. Lidé na nás reagují pozitivně, hlavně děti mávají a zdraví nás už z dálky. To při běžné jízdě je situace někdy obtížnější, máme mnohdy opravdu co dělat, abychom se nepřerazili, největší problémy jsou s pejskaři," říká s úsměvem ‚skejťačka' Mischel, která si prkno oblíbila už před lety.


Minulý týden se jí podařilo získat dokonce třetí místo na mistrovství České republiky. Sportem prý žije a chce se dál v soutěžích zlepšovat. Podobně je na tom i Michal Koller z Chodova, který přijel do Sokolova v elegantní masce ‚mafiánského vraha'. Skejt jsou pro něj druhé nohy a podobné akce, jako byla ta sobotní, jsou prý perfektním zpestřením všedního dne.

„Na prkně lítám vlastně od dětství a nepřestalo mě to bavit. Vytáhnout masku a odreagovat se s podobně nadšenými lidmi je zkrátka super zážitek. Dokud mi zdraví dovolí, budu jezdit. Občas má člověk nějaké zranění, já už měl snad všechno, ale vždy se k prknu vracím," svěřil se Michal. Podle něj je prý velkým přínosem i to, když nějaký skatepark projde  rekonstrukcí, je to i motivací pro další nadšence. Škoda je prý i chodovského skateparku, ve kterém odstartovalo jeho nadšení pro prkno.