Asi patnáct metrů dlouhá skluzavka se už v chebském hradebním příkopě rýsuje. Celá stavba, jejíž cena má být asi 800 tisíc korun, bude dokončená těsně po prázdninách.

Práce začaly

Skluzavku se město rozhodlo vybudovat v oblasti, která byla kompletně upravená před pěti lety v rámci krajinné výstavy.
„Přípravy na instalaci unikátní, zhruba 15 metrů dlouhé skluzavky, již začaly,“ uvedl Tomáš Ivanič, zástupce tiskové mluvčí chebské radnice. Také podotkl, že se městu se na její vybudování podařilo získat dotaci, která pokryje přes 90 procent nákladů.

V Německu stojí podobná

„O dotaci z Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem Cíl 3 jsme žádali společně s německým městem Marktredwitz, které připravilo pro oživení svého areálu krajinné výstavy podobný projekt jako my, a to výstavbu pětadvacet metrů dlouhé vodní skluzavky na tamním přírodním koupališti,“ popisoval chebský místostarosta Michal Pospíšil.

Cheb zaplatí jen část

A kolik bude obří skluzavka stát? „Pořízení a instalace skluzavky a s tím související vybudování souběžného přístupového schodiště ve svahu hradebního příkopu budou stát přibližně 800 tisíc korun,“ sdělil Ivanič s tím, že z chebské městské kasy díky získané dotaci na stavbu poputuje jen 70 tisíc.
Skluzavka by měla být slavnostně otevřená ve středu 1. září. „Dětem to snad aspoň trochu vykompenzuje skončené prázdniny,“ dodal Pospíšil.
Ratolesti se atrakce už nemohou dočkat. Dospělí jsou skeptičtí. „Skluzavka a oprava jejího okolí mi přijde dost drahá,“ řekl Jaroslav Mašek z Chebu. „Jinak jsem na ní ale zvědavý.“