„V tuto chvíli je ve městě několik desítek pracovníků společnosti Chetes. Odstraňují škody způsobené větrem, jako jsou například převrácené popelnice, zlomené stromy, ale řešili jsme i popadané střešní tašky z domů,“ říká za Chetes Josef Düringer.

Největší škody způsobil vítr v okolí Chebu na místech, která jsou výše položená. „Jedná se konkrétně o Zlatý Vrch, Skalku, Svatý Kříž a jiné. Škody také evidujeme v parcích města nebo jsou vidět i poškozené omítky domů,“ pokračuje.

Své zkušenosti popisuje i Lenka Novotná z Chebu. „O víkendu jsem šla s dětmi na Krajinku a musím říct, že nad námi stáli všichni svatí, protože děti se rozeběhly hrát si na hřiště a najednou přede mě spadla velká větev. Musím říct, že jsem byla v šoku a děkovala tam nahoru, že se nikomu z nás nic nestalo. Doma jsem si potom dala panáka,“ vzpomíná matka tří dětí.

Výstava v Galerii umění Karlovy Vary navazuje na předchozí KARLOVARSKÝ SALON 2020. I teď umělci věnují svá díla na podporu realizace jezdeckého pomníku Karla IV.
Výstava Karlovarský salon 22/2 pomáhá jezdeckému pomníku Karla IV.

Nadále platí výzva k omezení návštěvy parků a míst s větším množstvím stromů. „Prosím občany, aby omezili procházky po parcích, protože stále hrozí úraz vlivem popadání větví. Důležitá je ale i velká obezřetnost u budov, kde mohou spadnout střešní tašky,“ doplňuje Düringer.

Problematická místa mohou obyvatelé hlásit přímo společnosti Chetes nebo Městské policii Cheb.