Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola dostane odborné laboratoře

Aš - Přestavět učebny na Gymnáziu a střední odborné škole v Aši za 2,1 milionu korun se chystá Karlovarský kraj.

30.6.2015
SDÍLEJ:

Chemická laboratoř. Foto: Ilustrační foto: Deník

Odborné laboratoře chemie a fyziky na této škole se totiž nacházejí ve špatném technickém stavu a žáci školy je mohou využívat jen omezeně. Kraj proto na žádost ředitele školy Petra Jelínka poskytne škole dotaci na přestavbu učeben.

„Pro kvalitní gymnaziální vzdělávání jsou laboratoře nezbytnou součástí vyučování přírodovědných předmětů," uvedla Jana Pavlíková, tisková mluvčí Karlovarského kraje.

V laboratoři chemie a v učebně fyziky žáci v současnosti provádějí jen ty nejzákladnější pokusy, což pro jejich vědomostní rozvoj zdaleka nestačí.

„Proto jsme rozhodli o vyčlenění financí z krajského rozpočtu a věřím, že se podaří rekonstrukci laboratoří zvládnout tak, aby v nich od nového školního roku 2015/2016 mohla probíhat plnohodnotná výuka," uvedl krajský radní Edmund Janisch.

Část financí potřebných na realizaci rekonstrukce laboratoří chemie a fyziky by se do rozpočtu kraje mohla vrátit z prodeje budovy v Plzeňské ulici v Aši.

„Nevyužitý objekt je součástí nepotřebného krajského majetku. Prodej za 450 tisíc korun schválilo Zastupitelstvo Karlovarského kraje na jednání v červnu," vysvětlil náměstek hejtmana a starosta města Aše Dalibor Blažek.

Vedení školy plánuje v následujících letech také postupnou obnovu učebny biologie a vybavení učebny cizích jazyků moderní technikou, tak aby prostory odpovídaly moderním vzdělávacím trendům.

„Rovněž na tyto akce bude během roku 2016 zapotřebí příspěvku z krajského rozpočtu," upřesnila mluvčí Jana Pavlíková.

V tuto chvíli prochází rekonstrukcí i Houslařská škola v Chebu. Po ní u Houslařské školy vznikne Centrum dřevozpracujících oborů. 

Autor: Jan Buriánek

30.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení