Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola se blíží, rodiče s dětmi vybírají zájmové kroužky

Cheb –Velice oblíbené u mládeže jsou kroužky street dance, divadelní studio nebo horolezectví.

29.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Zdeněk Traxler

Dva měsíce bez školy jsou téměř pryč. Rodiče tak začínají se svými ratolestmi přemýšlet, jak využít volný čas školáků. Také letos je nabídka zájmových kroužků v Chebu bohatá.

Širokou škálu aktivit ve městě nabízí Dům dětí a mládeže Sova, a to nejen pro školáky, ale i předškolní děti, studenty či dospělé.

„Pro předškolní dětičky je z výtvarného umění nabízen kroužek Tvořivá pastelka, kde si každý pátek děti budou osvojovat výtvarné praktiky a dovednosti,“ popisovala Jana Hammerlová z DDM Sova. „Sportování pro děti od 2 do 6 let s rodiči je určen kroužek na 2. a 3. základní škole.“

Tam se ratolesti seznámí s vhodným náčiním v tělocvičnách. „Zkušenosti a další informace si maminky s dětmi mohou vyměnit v klubu Jahůdka, který se bude konat pravidelně dvakrát týdně v 'Sově',“ podotkla.

Největší nabídka je přichystaná pro děti školou povinné. Čeká na ně keramická dílna, divadlo, filmařské či výtvarné kroužky, němčina, hra na flétnu či na kytaru, taneční – step, street walkers, dance mix, capoiera, mažoretky, bojové judo či sebeobrana pro děti, populární florbal, dobrodružný kroužek horolezců, atletika, cyklistika, vodácký kroužek, sportovní a míčové hry, letečtí či lodní modeláři, počítačový kroužek pro pokročilé zájemce, rybářské kroužky, jezdecké, chovatelské či akvaristika.

„Velice oblíbené u mládeže jsou kroužky street dance, divadelní studio, horolezectví, ale hlavně Klub mladých proměn, kde mládež do 26 let pracuje dobrovolně na různých akcích 'Sovy' a zúčastňuje se výměnných pobytů v Německu,“ podotkla Hammerlová.

DDM Sova chystá na sobotu 17. září od 14 hodin den otevřených dveří. Zájemci se dozvědí více informací o zájmových kroužcích, prohlédnou si prostory DDM nebo také třeba stanici mladých přírodovědců.

„V DDM Sova mimo to funguje také Klub mladých novinářů či Tee club, ve kterých mládež od 12 let sama pořádá, plánuje a organizuje vlastní akce,“ dodává.
Na své si mohou přijít i dospělí na kurzech jógy, tai-či, relaxačního cvičení nebo keramiky pro pokročilé zájemce.

A co vlastně ratolesti nejvíc láká? Například dvanáctiletá Natálka z Chebu má jasné favority – koně. „Ráda bych na ně letos začala chodit, v minulých letech to totiž bohužel nešlo,“ posteskla si malá slečna.

Autor: Václava Simeonová

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení