Dva měsíce bez školy jsou téměř pryč. Rodiče tak začínají se svými ratolestmi přemýšlet, jak využít volný čas školáků. Také letos je nabídka zájmových kroužků v Chebu bohatá.

Širokou škálu aktivit ve městě nabízí Dům dětí a mládeže Sova, a to nejen pro školáky, ale i předškolní děti, studenty či dospělé.

„Pro předškolní dětičky je z výtvarného umění nabízen kroužek Tvořivá pastelka, kde si každý pátek děti budou osvojovat výtvarné praktiky a dovednosti,“ popisovala Jana Hammerlová z DDM Sova. „Sportování pro děti od 2 do 6 let s rodiči je určen kroužek na 2. a 3. základní škole.“

Tam se ratolesti seznámí s vhodným náčiním v tělocvičnách. „Zkušenosti a další informace si maminky s dětmi mohou vyměnit v klubu Jahůdka, který se bude konat pravidelně dvakrát týdně v 'Sově',“ podotkla.

Největší nabídka je přichystaná pro děti školou povinné. Čeká na ně keramická dílna, divadlo, filmařské či výtvarné kroužky, němčina, hra na flétnu či na kytaru, taneční – step, street walkers, dance mix, capoiera, mažoretky, bojové judo či sebeobrana pro děti, populární florbal, dobrodružný kroužek horolezců, atletika, cyklistika, vodácký kroužek, sportovní a míčové hry, letečtí či lodní modeláři, počítačový kroužek pro pokročilé zájemce, rybářské kroužky, jezdecké, chovatelské či akvaristika.

„Velice oblíbené u mládeže jsou kroužky street dance, divadelní studio, horolezectví, ale hlavně Klub mladých proměn, kde mládež do 26 let pracuje dobrovolně na různých akcích 'Sovy' a zúčastňuje se výměnných pobytů v Německu,“ podotkla Hammerlová.

DDM Sova chystá na sobotu 17. září od 14 hodin den otevřených dveří. Zájemci se dozvědí více informací o zájmových kroužcích, prohlédnou si prostory DDM nebo také třeba stanici mladých přírodovědců.

„V DDM Sova mimo to funguje také Klub mladých novinářů či Tee club, ve kterých mládež od 12 let sama pořádá, plánuje a organizuje vlastní akce,“ dodává.
Na své si mohou přijít i dospělí na kurzech jógy, tai-či, relaxačního cvičení nebo keramiky pro pokročilé zájemce.

A co vlastně ratolesti nejvíc láká? Například dvanáctiletá Natálka z Chebu má jasné favority – koně. „Ráda bych na ně letos začala chodit, v minulých letech to totiž bohužel nešlo,“ posteskla si malá slečna.