Ne jinak tomu bylo včera. Nově příchozí studenty přivítal ředitel školy Miroslav Liška v prostorách Západočeského divadla v Chebu. Po krátkém představení pedagogického sboru popřál novým studentům mnoho úspěchu v nastávajícím studiu a také, aby se jim na škole líbilo.
„Studium oborů na naší škole nepatří mezi nejlehčí, ale budeme se vám snažit předat maximum z našich znalostí,“ řekl povzbudivě ředitel školy. Nezapomněl nováčky varovat před sociopatologickými jevy.

„Vyhlašuji nulovou toleranci alkoholu, drogám a šikaně,“ pronesl energickými a nekompromisními slovy ředitel Liška.
Závěrem svého proslovu ke studentům uvedl na pódium divadla houslového virtuosa Jaroslava Svěceného (na snímku). Ten zahrál skladbu z vlastní kompozice, za což sklidil bouřlivý potlesk.

Mezi studenty mělo také velký úspěch vystoupení skupiny historického a divadelního šermu Rectus. Herci parodovali začátek školního roku tím, že jej přenesli do středověku. Ve školní lavici tak po boku Jana Roháče z Dubé usedl mimo jiné Jan Žižka alias slepejš a zahraničním hostem středověké školy byla Johanka z Arku.

Integrovaná střední škola v Chebu je podle slov ředitele největší vzdělávací institut v kraji se širokým spektrem oborů, v kterých se mohou studenti vzdělávat. „Slyšel jsem, že je tahle škola dobrá a proto jsem si jí vybral,“ řekl student z Mariánských Lázní Jindra Kuzmík.