Jarní prázdniny se blíží a mnozí rodiče přemýšlí, jaký program na sedm dní vymyslí svým ratolestem. Tipy na volné dny nabízejí kromě domů dětí a mládeže také sjezdovky na Chebsku.

V Mariánských Lázních jsou sněhové podmínky zatím výborné a provozovatelé hlásí osmdesát centimetrů umělého a dvacet přírodního sněhu a doufají, že podmínky pro lyžování budou i nadále tak dobré. „O jarních prázdninách bude samozřejmě pamatováno také na nejmenší lyžaře,“ informoval Vladimír Černý.

Na sjezdovce se po celou sezonu lyžuje celodenně. „O volnu bude navíc v rozšířeném provozu i lyžařská škola pro děti a dětský vlek. Školička normálně funguje jen o víkendech. Na toto období se budou instruktoři snažit být k dispozici po celý prázdninový týden. Samozřejmě záleží na zájmu dětí a jejich rodičů.“

V provozu budou všechny vleky a lanová dráha. Navíc jeden z prázdninových víkendů se uskuteční diskotéka na sněhu. „Pravděpodobně ji uspořádáme 12. února,“ dodal Černý.

Rozšířenou otevírací dobu chystají na sjezdovce v Aši, kde bude o prázdninovém týdnu zavřen jeden den, který bude patřit údržbě.

„Je dobře, že budeme moci o jarních prázdninách vyjet na lyže,“ pochválila Dana Vávrová z Chebu. „Na Chebsku moc vyžití není a tuto možnost vítám. Vím, že lyžařská škola funguje o víkendech a napadlo mě, jestli budou na volný týden její služby rozšířeny. Je to určitě dobře, moji dva malí synové na lyžích sice několikrát stáli, ale zatím nemají takové dovednosti. Ráda tuto možnost využiji. Teď si jen přát, aby vydrželo to správné počasí, a vyrazit,“ dodala.