Když před rokem pořádali sourozenci Jan a Milan Skopových v Chebu florbalový turnaj, vyjádřili přání, aby se z této akce stalo něco víc a možná i tradice. V letošním roce začali chlapci na svém snu pracovat a z jednoho turnaje tvoří hned celou florbalovou ligu.

„Říkali jsme si s bráchou, že bychom soutěž uspořádali i příští rok a pojali bychom to jako putovní pohár,“ poznamenal tehdy Milan. „To podle toho, jak se nám to povede. Odmítnutí ze strany dospělých jsme se nebáli, hlavně jsme to chtěli zkusit,“ řekli kluci. V době pořádání prvního turnaje bylo dvojčatům jedenáct let. „My jsme ho chtěli uspořádat proto, že v Chebu se koná málo takových turnajů pro mladší žáky a hlavně jsme si chtěli zahrát, takže je to především pro nás,“ poznamenal Honza. Do přípravy se pustili jen s malou pomocí svých příbuzných.

„V tomto roce jsme se rozhodli pořádat celou florbalovou ligu,” sdělil nyní redakci Deníku Honza.

„Turnaj nese název Florbal open league - Cheb 2011 a vzniká z důvodu malé možnosti si zahrát florbalový zápas bez jakéhokoliv omezení,” uvedli chlapci na webových stránkách a text pokračuje: „Florbal open league - Cheb 2011 by měla být otevřena všem týmům, které si chtějí poměřit síly s ostatními bez omezení věkem nebo výkonem.

Liga se bude skládat z pěti běžných turnajů, z lednového 2.r očníku ´O pohár bratrů´, který jsme vloni úspěšně uspořádali a z ´Velkého finále´, které by se mělo konat 2. června 2012 ve sportovní hale. Celkem tedy sedm turnajů. Ty se pro lepší zapamatování budou konat vždy první sobotu v měsíci. Jednotlivé turnaje se budou bodovat do celkového hodnocení ligy.”