Smích se včera dopoledne rozléhal snad v celé chebské Krajince. Se školním rokem se zde totiž loučili žáci a studenti Svobodné chebské školy (SCHŠ).

„Zatím jsem si nejvíc užil „vybiku',“ řekl desetiletý David Turek, který právě čekal frontu na jízdu na laně přes Ohři. Tu připravili pro školáky chebští hasiči. „Na to se těším také,“ potvrdil. „Je vážně super, že jsme mohli školní rok ukončit tak akčně.“

Školáci si na Krajince vyzkoušeli také třeba zumbu, zasportovali si, ale také se dozvěděli zajímavé informace, které se o prázdninách neztratí – o první pomoci.

„Jsem moc rád, že se to tak hezky vydařilo,“ řekl Petar Aleksič, učitel SCHŠ, který akci organizoval společně se svými kolegy, s Trinity clubem Cheb a místními hasiči. „V menším měřítku jsme podobnou akci přichystali již minulý rok,“ řekl. A jak potvrdil, jistě to letos nebylo naposledy.

„Pokud s tím budou mí kolegové souhlasit, rád bych to celé zopakoval i napřesrok,“ uvedl s tím, že by pokaždé chtěl mít nachystaného něco nového. „Jsem na naše žáky a studenty hrdý, že zvládli všechny úlohy,“ dodal.