„Žáci u nás ve škole se známek tolik nebojí,“ uvedla ředitelka základní školy v ašské ulici Kamenná Milada Dvířková. „Někteří školáci mají pocit, že pokud se dostali na střední školu, tak se učit již nemusejí. Známky si mohou opravit do 20. června,“ dodala.

I na dalších školách zaznamenali u žáků relativní klid.„Hodnocení, které se objeví na vysvědčeních, nejsou známky pouze za červen, nýbrž za celé pololetí,“ upřesnila ředitelka základní školy ve Velké Hleďsebi. „Pokud se děti tedy nesnaží po celý rok, nemohou pak spoléhat na to, že si známky opraví na konci června,“ doplnila ředitelka.

Rodiče pozorují většinou v červnu zvýšený zájem o učivo. „Můj syn se vždy v červnu velice učí. Pokaždé si vytáhne matematiku a celé odpoledne nad ní sedí. Popřípadě se zdokonaluje v českém jazyce a němčině,“ řekla Martina Králová z Chebu. Někteří školáci se však připravují i po celý rok. „Na svou dceru si nemohu stěžovat,“ pochlubila se Andrea Vítová z Chebu. „Ta se učí po celý rok a má samé dobré známky. Nějaký červen ji nechává chladnou,“ dodala Vítová.