Školka hrou se otevřela v Mateřské škole Vora.

„Projekt Školka hrou nás oslovil svojí kvalitou, obsahem a zpracováním," řekla ředitelka Mateřské školy Vora Helena Černá. „Můžeme dětem předškolního věku nabízet nové, moderní a kvalitní formy výuky," uvedla s tím, že školka chce zapojit do tohoto edukačního prostředí také rodičovskou veřejnost. Předškolní děti v žádném případě kvůli tomuto projektu nepřijdou o své hraní, budou ale lépe připraveny na nástup do školy a například práce s interaktivní tabulí pro ně nebude sci-fi. „Zajímavé je rozdělení dětí do skupin či koutků, možnost využití při činnostech digitálních kódů na portálu eKabinet.cz a přehledně zpracované různorodé aktivity do skupinových činností, ve kterých je respektována vývojová úroveň dětí," přiblížila Helena Černá.

Karlovarský kraj byl dosud jediný, kde metodické centrum nebylo. „Jsem rád, že Mariánské Lázně jsou první, a děkuji paní ředitelce za to, že se rozhodla do projektu Školka hrou vstoupit," uvedl starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák.

Metodické centrum realizuje nezisková organizace EDULAB. Ta poskytuje mateřským školám nejen tištěné a elektronické publikace, ale především metodickou podporu ve formě praktických školení, workshopů, metodických dnů a odborných konferencí.