VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy navštíví Čech, Rom a Bělorus

Chebsko, Karlovarský kraj -Otázka pro Miloslava Čermáka, náměstka hejtmana Karlovarského kraje.

9.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Otázka proMiloslava Čermáka, náměstka hejtmana Karlovarského kraje :

Zatím osm základních škol v kraji navštívil speciální lektorský tým projektu Multikulturní výchova – 400x na českých školách. Tříčlenný tým, který dětem přednáší, promítá filmy a hraje s nimi interaktivní hru, tvoří jeden Čech a zástupci menšin - Rom a Bělorus. O co se přesně jedná a co je cílem tohoto projektu?

Projekt zaměřený na poznávání jiných kultur, zvyků a tradic a na výchovu k vzájemné toleranci iniciovalo občanské sdružení SLOVO 21. Součástí projektu bylo vytvoření metodického materiálu k přednáškám na školách. Jedná se konkrétně o čtyři DVD s dokumentárními filmy, které lektoři promítají ve školách téměř po celé České republice. V rámci projektu proběhla také školení pro pedagogy, aby věděli, jak s vytvořeným materiálem pracovat. Do projektu se postupně zapojilo nebo zapojí 100 škol po celé republice. Všechny části projektu vedou žáky k přemýšlení o diskriminaci, předsudcích, o toleranci a dalších. Kromě toho se dozvídají také zajímavosti z jiných kultur, především o kulturách lektorů, kteří do školy přišli. V kraji se do projektu zatím zapojily školy ZŠ Májová, 4. ZŠ Sokolov, Střední odborná škola logistická a SOU Dalovice, Gymnázium Ostrov a další. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Autor: Jakub Kopřiva

9.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení