Otřesy země, které pocítili obyvatelé nejen chebského regionu z neděle na pondělí, mají další pokračování. I když vážných poškození domů se podle seismologů bát lidé nemusí, pro mnohé z nich jsou záchvěvy a doprovodné hučení velmi nepříjemné.

„Zemětřesení jsem pocítila okolo půl čtvrté ráno z pondělí na úterý," uvedla Růžena Kroupová z Chebu. „Otřesy byly cítit jako brnění a nejhorší bylo to dunění, které bylo slyšet všude kolem a připomínalo mi bouřku," dodala obyvatelka Chebu.

Geofyzikové upozorňují, že drobné záchvěvy se mohou ještě sem tam objevit. Nejsilnější otřes země v noci z neděle na pondělí dosáhl 3,5 stupně magnituda a probudil celé rodiny.

„Ty záchvěvy v noci dosahují kolem dvou stupňů magnituda," uvedl seismolog Josef Horálek. „Lidé je mohou pocítit nyní ještě několik dní. Jak dlouho však tato situace potrvá, nelze s jistotou říct," upřesnil Horálek s tím, že v současnosti se nejedná o nějaké dramatické záchvěvy.

Pokud by se přece jen na Chebsku objevily silné otřesy, nemají přesáhnout pátý stupeň magnituda.

I přesto odborníci doporučují při silnějším zemětřesení zachovat se podle několika bodů.

„Lidé by se měli přitisknout k nosné stěně, k rámu dveří nebo se schovat pod pevným stolem, pultem nebo postelí," informoval Lukáš Hutta z asociace Záchranný kruh. „Také je třeba uhasit otevřený oheň, protože hrozí nebezpečí výbuchu plynu z porušeného potrubí nebo požáru," varoval Hutta. Lidé by se také měli podle jeho slov vzdálit od oken a skleněných ploch a měli by si dát pozor na volně se pohybující předměty, které mohou způsobit nejrůznější poranění.