Hlavním dějištěm slavností se stane opět mariánskolázeňská kolonáda a její blízké okolí. Víkendové oslavy nabídnou místním obyvatelům, lázeňským hostům a návštěvníkům města slavnostní svěcení a otevírání minerálních léčivých pramenů, slavnostní průvod v historických kostýmech, řemeslný a farmářský jarmark, koncert Západočeského symfonického orchestru, slavnostní mši a bohatý doprovodný program jehož součástí bude např. setkání s několika významnými historickými návštěvníky města, promenádní a kolonádní koncerty klasické, folklórní i moderní hudby, nedělní Švihácká cyklojízda, nebo světelná a laserová show.

Program slavností najdete ZDE>>>

„V roce 2023 navštívilo Mariánské Lázně více než 300 000 hostů, kteří zde strávili celkem přes 1,2 miliónu nocí. Z tohoto počtu tvořili 44 % čeští hosté, zatímco na druhém místě se umístili němečtí hosté s podílem 39 %. Celkový meziroční nárůst počtu hostů oproti roku 2022 činil 19 % a ve srovnání s obdobím před pandemií v roce 2019 dosáhl 3 %. V letošním roce pozorujeme opět pozitivní trend v návštěvnosti, zejména u českých klientů, kteří se znovu obracejí k lázním nejen kvůli léčení, ale i pro aktivní odpočinek v krásné krajině a v letních měsících kvůli příjemném klimatu, který poskytují okolní lesy," říká David Folprecht z Mariánskolázeňské asociace cestovního ruchu.

Vozidla 97. divize dorazila na západ Čech, v roce 1945 osvobozovala i Cheb
Vozidla 97. divize dorazila na západ Čech, v roce 1945 osvobozovala i Cheb

„Slavnostní zahájení lázeňské sezóny je pro nás tradiční symbolickou kulturně-společenskou událostí, která připomíná význam lázeňství pro naše město. Součástí letošních slavností bude jak tradiční svěcení pramenů, tak koncerty populárních kapel nebo laserová světelná show,“ doplňuje starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík.

„Mariánky získaly v loňském roce nově status klimatických lázní a jsou tak unikátním lázeňským městem v ČR, které využívá kompletní paletu přírodních léčivých zdrojů na jednom místě: minerální prameny, minerální oxid uhličitý, peloidy a nyní také klima. Věřím, že zájem o návštěvu Mariánských Lázní bude i nadále růst a že budou atraktivní a unikátní turistickou destinací pro všechny věkové kategorie návštěvníků,“ dodává Karel Kalivoda, generální ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně patřících do skupiny ENSANA.

Zdroj: ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.