Tradiční slet ultralehkých letadel přilákal v sobotu 21. července na letiště do Mariánkých Lázní – Sklářů stovky návštěvníků.
Bylo se opravdu na co dívat. „Přišla jsem s dědečkem,“ pověděla čtyřletá Terezka Korčáková. „Letadla se mi moc líbí. Jedním velkým jsem už také letěla. Až budu velká, chtěla bych být pilotka,“ dodala.

„Přiletěli i kolegové z Německa,“ sdělil vedoucí letového provozu Luboš Umbraun. „Možná dorazí i ze Slovenska, to ale záleží na počasí. Momentálně je zde dvacet ultralightů.“ A dodal, že návštěvníci neměli k dispozici jen úžasnou podívanou.
Součástí akce byly totiž také vyhlídkové lety nebo tandemové seskoky padákem.

Jako na většině akcí, tak i na leteckém dnu si většina návštěvníků či pilotů odpočinula až večer. To se totiž konala ´hangar party .
Tradiční mariánskolázeňský slet potěšil mnoho lidí z celého kraje. „Dorazil jsem sem z Chodova, “ pověděl jednatřicetiletý Martin Plemeník. „Takže ze začátku jsem byl jen znuděný doprovod, ale to se brzy změnilo,“ smál se a dodal, že ho akce natolik zaujala, že příští rok se jistě přijede podívat opět a rád.