Desítky policejních aut v chebské Evropské ulici, stovky policistů a navíc ještě informační embargo na razii. Není proto divu, že spekulace kolem důvodu rozsáhlého zásahu se množí.

Podle nepotvrzených informací Deníku ale snad měly být v budově někdejší tiskárny ukryty sloní kly nebo nosorožčí rohy. Hovoří se i o chování exotických zvířat.

„Nebudeme k případu podávat žádné informace," sdělila včera tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Ani policie není sdílnější. „Z pokynu státního zástupce nelze v současné době říci k tomuto případu vůbec nic," řekl Tomáš Hulan, policejní mluvčí Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Podle jeho slov bude možné důvod zásahu zveřejnit až po vazebním jednání. A tak se rozběhla diskuze nejen ve městě, ale také na sociálních sítích. Někteří lidé si myslí, že policisté našli další velkou pěstírnu nebo varnu drog, jiní jsou zásadně proti a mají jiný názor. „Kdyby to byla jen pěstírna nebo varna, informovali by o tom policisté hned," domnívá se Daniel Čapek z Chebu. „Navíc by nezasahovala URNA."

A mlčení policistů i celníků podle lidí jen přiživuje spekulace o tom, že areál bývalé tiskárny, který vlastní Vietnamec, neskrýval obyčejnou pěstírnu.