Mnohé řidiče překvapila informace, že šoféři autobusů na novém dopravním terminálu v Chebu mohou částečně řídit semafory na křižovatce ulic Dukelská a Žižkova. Podle odborníků však nic takového nehrozí. Semafory jsou ale opravdu částečně ovlivněny takzvanou smyčkou. Takže mají pak autobusy na křižovatce větší přednost, která jim umožňuje například lepší průjezd kopcovitého horizontu.

„Doslechl jsem se, že řidiči autobusů na novém terminálu si mohou zapnout zelenou na průjezd křižovatkou," uvedl Jaromír Stehlík z Chebu. „Dosud jsem o ničem takovém neslyšel a zajímalo by mě, zda takový způsob nemůže nějak ohrozit průjezd například sanitek nebo hasičů," dodal.

Podle odborníků však žádné podobné obavy nejsou namístě.

„Řidiči MHD samozřejmě nemohou řídit semafory na křižovatce ulic Dukelská a Žižkova," uvedla Pavla Brabencová z Agentury projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje. „V ulici Dukelská směrem od hlavní ulice je ve vozovce umístěna smyčka, která zajišťuje preferenci autobusů při průjezdu křižovatkou. Preference autobusů je z důvodu, že v zimě by měly autobusy problémy s rozjezdy do kopce a také hluk při rozjíždění autobusu do kopce je v této oblasti nevhodný. Stejné zařízení je umístěno taktéž ze strany výjezdu z terminálu," vysvětlila Brabencová s tím, že jedoucí sanitky by samozřejmě autobusy být ohroženy neměly, protože záchranný systém má přednost před semafory.