Jako každý rok, tak i letos padá na Chebsku ze střech sníh a led. Tato zima je ale mnohem bohatší na sníh a tak je riziko zranění pádem sněhu ze střechy mnohem vyšší. Kdo ale zodpovídá za úklid sněhu ze střech domů?

„Za padající sníh a led ze střech zodpovídá přímo vlastník budovy,“ uvedl Jiří Chval, místostarosta Mariánských Lázní. „Dá se říct, že tu máme momentálně kalamitní stav. Na střechách je opravdu hodně sněhu, ale prozatím nevím o nějakých závažných stížnostech nebo připomínkách. Velmi dobře se o odklízení sněhu ze střech budov, které patří městu, stará námi pověřená firma Bytov,“ dodal místostarosta.

Padající sníh znepokojuje i obyvatele, které může ohrozit při procházce se svými ratolestmi. „Samozřejmě se bojím o synovo i moje zdraví,“ řekla maminka Eva Sedláčková z Mariánských Lázní. „Dávám pozor, kudy chodíme, ale i přesto, že mám strach, musím uznat, že je o střechy poměrně slušně postaráno. Místy jsou vidět převisy, ale není to tak strašné,“ dodala Sedláčková.

„U nás mapují situaci městští policisté,“ uvedla Martina Kuželová, mluvčí městského úřadu v Chebu. „Nebezpečná místa oznamují společnosti Terea, pokud jde o majetek města. Když je dům v osobním vlastnictví, tak kontaktujeme správce dotyčného domu,“ dodala Kuželová.