Rolby na úpravu běžeckých stop se dočkala i nejzápadnější oblast Krušnohoří, mikroregion Kraslicko. Sloužit bude primárně k údržbě magistrály mezi Bublavou a Rolavou, ale také ostatních tras v okolí Přebuzi a Bublavy. Na Bublavě už tak nebude nutné čekat na dojezd značně vzdálené rolby z Jelení, kterou byly upravovány desítky kilometrů tras od Perninku, přes Nové Hamry, Chaloupky a Rolavu až po Bublavu.

"Nákup sněžné rolby by nebyl možný bez štědré podpory Karlovarského kraje. Odtud dorazila dotace ve výši 80 procent z celkové ceny tři miliony korun. Dále se se na nákupou techniky podílela města a obce z Kraslicka a Sokolovska. Jmenovitě Bublava, Kraslice, Chodov, Rotava, Stříbrná, Přebuz a Šindelová, za což všem děkujeme," hlásí rolbaři, kteří se o stopu starají.

Zásah hasičů.
Sněhová kalamita: Hasiči vyjížděli v kraji ke 300 událostem

Poděkování patří podle nich také všem subjektům i jednotlivcům, kteří údržbu běžeckých tras podporují, ať už jako sponzoři nebo prostřednictvím veřejné sbírky. První "zatěžkávací" úprava stop proběhla již ve středu v podvečer v bezprostředním okolí Bublavy. Další výjezd rolby, během kterého by měla být upravena mimo jiné magistrála na Rolavu, následoval ve čtvrtek. Ve čtvrtek odpoledne proběhla úprava magistrály v úseku Bublava Rolava. Na louce nad Přebuzí jsou upraveny čtyřkolkou stopy na klasiku.

V akci byla i takzvaná abertamská rolba, která upravuje trasy mezi Perninkem, Abertamy, Horní Blatnou, Bludnou, Hřebečnou a Božím Darem. Upravena je také trasa mezi rozcestím pod Špičákem a Plešivcem nebo spojka od maringotky k Hřebečné. Více informací najdou zájemci na mapovém portálu http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm