Sněhová nadílka, která zasáhla v minulých dnech celé Chebsko, potrápila především řidiče kamionové dopravy. Ti pak rozčílili ostatní účastníky silničního provozu.

„Nechápu, proč tam jezdí bez zimní výbavy,“ kroutil hlavou David Horáček z Mariánských Lázní. „Potom nadávají na silničáře, že neudržují silnice. Jak mohou silnice očistit, když se tam nedostanou právě kvůli nim. Je to každý rok, nechápu to. Nikdy mě to nepřestane překvapovat,“ uvedl.

„Musel jsem se smát, když jsem slyšel, že sníh řidiče překvapil,“ řekl Ladislav Barták z Chebu. „Kdo to kdy viděl, sníh v lednu. Navíc komunikace na Chebsku byly podle mého názoru v pořádku. Hlavní tahy se daly bez problému sjet. Tedy až na kamiony, které zablokovaly některé tahy. Řidiči kamionů jsou podle mého největším problémem. Snad mají zkušenosti a vědí, co dokáží vyjet a co ne. Je to každý rok. Když už mají univerzální gumy, ať s sebou vozí řetězy. Potom jen omezují ostatní řidiče.“

Během čtvrtečního odpoledne zablokovaly kamiony několik komunikací. „Kamion blokoval dopravu na silnici v úseku Cheb Františkovy Lázně,“ informovala media policejní mluvčí Andrea Kávová. „Jednalo se o nadjezd na obchvat Cheb ve směru na Pomezí. Komunikace byla neprůjezdná,“ řekla.

Nákladní automobily znepříjemnily cestu také řidičům mířící z Chebu do Mariánských Lázní. „Na Leinbrucku u Dolního Žandova stály kamiony v koloně také. Nemohly vyjet stoupání, které tam je,“ uvedla řidička Markéta. „Situace na silnici nebyla žádná katastrofa. Stačilo dát nohu z plynu, jet pomalu a dalo se to s přehledem zvládnout.“

Husté sněžení naštěstí na Chebsku nezapříčinilo vážnou dopravní nehodu. U Okrouhlé se sice ve čtvrtek odpoledne střetla tři osobní vozidla, ale nikdo z účastníků nebyl zraněn.