Sníh komplikoval dopravu ve středu také na Chebsku. Naštěstí to většinou odnesly pouze pomačkané plechy.

Například v Chebu se v Májové ulici po 10. hodině srazila dvě auta, o hodinu později na křižovatce u Skalné nákladní a osobní vůz.

Po 12. hodině pak zneprůjezdnil spadlý strom cestu u Teplé. Tím však potíže neskončily. Další z kolizí se stala asi ve 14.30 hodin v chebské ulici 26. dubna. Ani ta si nevyžádala žádné zranění. Ve stejnou dobu zkomplikoval dopravu u Teplé kamion. Při cestě z Poutnova uvízl v kopci, a tak byla cesta průjezdná pouze pro osobní auta.

V odpoledních hodinách už se silnice také v okolí Komorního Dvora u Chebu ztrácely pod návějemi sněhu. Místní občané potvrdili, že je komunikace ve směru na Františkovy Lázně vidět jen chvilku, po pár metrech už řidiči nevěděli, kudy jet. Zatím zde však žádnou vážnou dopravní nehodu neevidují.

Nehody a problémy se nevyhnuly ani Ašsku. K večeru tam během dvou hodin napadlo nejméně dvacet centimetrů čerstvého sněhu. Krajský radní Jaroslav Bradáč se kvůli tomu dokonce nedostal včas na jednání ašského zastupitelstva. Své téměř půlhodinové zpoždění omluvil slovy: "Před Aší uvízl kamion a já z kolony nemohl tam, ani zpět." U Hazlova pak ještě před 18. hodinou havaroval vůz. Ani jeho posádka nebyla zraněná.

Problémy neměli pouze řidiči, leckde i chodci. „Tady na Skalce byly chodníky přes den posypané a shrnuté," řekla třiadevadesátiletá Marie z Chebu.

Hlavní komunikace spravuje v Chebu správa a údržba silnic, ostatní Chebské technické služby (Chetes). „Už ve 4 hodiny ráno nastupili naši pracovníci a lidé z veřejné služby na ruční čištění chodníků a špatně dostupných míst,“ uvedl Tomáš Pucholt z Chetes. Od rána je v terénu ale také pět multikár, velký sypač a dva traktory. „Nejdříve se musejí ošetřit autobusové zastávky a trasa městské hromadné dopravy,“ vysvětlil. Denní ‚sněhová‘ směna skončila technických službám v 19 hodin. „Hned poté začala pracovat další, která bude s bezpečnostní přestávkou pracovat až do rána,“ dodal Pucholt.

Multikáry s radlicemi na odhrnování sněhu jezdily po celý den i po Františkových Lázních. Protože se zde nesmí cesty solit, používá se pouze inertní materiál, sníh vždy za chvíli vše pokryl. Deník si vyzkoušel třikráte projet středem města a například silnice z Anglické ulice do Americké okolo místní základní školy je sjízdná jen s největším vypětím. Autobusy hromadné dopravy do odpoledne (19 hodin) z Chebu do Františkových Lázní jezdily (až na nepatrné odchylky) podle jízdního řádu.

(sim, kuč, šma, bur)