Rostoucí ceny benzínu se zanedlouho projeví i na peněženkách lidí v Karlovarském kraji. Pokud bude jednání s krajským úřadem neúspěšné a nedojde k navýšení dotací na dopravu, ceny porostou a lidé budou muset sáhnout hlouběji do své peněženky.

Podle Zdeňka Suchana, ředitele akciové společnosti Autobusy Karlovy Vary, která v regionu zajišťuje dopravu, vyletěly ceny až na nestandardní výši. Nechce však, aby to zatížilo jen cestující, proto požádal karlovarský krajský úřad o navýšení dotací na dopravu.
„Rozhodnout by se mělo do konce června. Pokud nám krajský úřad dotace nezvýší, od července budeme nuceni navýšit ceny zhruba o 7 %,“ potvrdil Suchan.

„Netýká se to základního jízdního v městské hromadné dopravě. To zůstane stále deset korun. Zdražování se vztahuje na čipové karty a předplatné jízdného,“ dodal Suchan.

Zvýšené ceny pohonných hmot se neblaze dotkly i autodopravců. Majitelka Autodopravy Liška, s. r. o., nám potvrdila, že i oni museli zdražovat. „Bylo to nutné, ale naše zdražování není nijak razantní. Jedná se o jednu korunu na kilometr, což je ta nejmenší možná hranice,“ uvedla.
Se stejným problémem se potýkají i majitelé autoškol. Ačkoli i oni museli své kurzy o nějakou tu korunu navýšit, přesto tvrdí, že v jejich případě rostoucí ceny benzínu v podnikání nehrají až tak velkou roli. „Toho benzínu se moc nespotřebuje. Nenajezdíme tolik kilometrů. Sice jsme zdražovali, ale je to úplně minimální rozdíl. Jde o pouhých dvě stě korun,“ řekl majitel autoškoly Miloš Hána.

(Eliška Barvínková)