Ačkoli v okolí Kraslic platí zákaz vstupu do lesů, řada lidí ho ignoruje. Do oblastí, kde po ničivé vichřici Emma stále hrozí pád stromů, dokonce vyrážejí ve skupinách. A to nejen dospělí, ale také děti, pro které se prolézání povalenými dřevinami stává hrou.
Podle názoru lesních správců je to hazard se zdravím. Nalomené dřeviny totiž mohou pod tíhou nově napadaného sněhu povolit a člověka nebezpečně zranit.

O tom, že lidé zákaz porušují, se redakce Sokolovského deníku přesvědčila o prodlouženém víkendu, kdy lidé do lesů vyráželi na odpolední procházky. „Dej si pozor, ať na tebe něco nespadne. Pod nahnuté stromy raději nelez a drž se na pěšině,“ volal na nezletilého chlapce dospělý, který zvolil cestu lesem, přestože byla stezka zavalená vyvrácenými kmeny.

Někteří lidé však reagovali mnohem zodpovědněji. „Zkusil jsem projít po cestě, kterou velice důvěrně znám. Když jsem ale viděl, že všude leží stromy a nedá se tu normálně chodit, tak jsem to raději vzdal. Ještě aby na mě něco spadlo, to tak,“ svěřil se jeden z oslovených občanů. Jméno odmítl zveřejnit.
Lesníci na Kraslicku mluví o tom, že lidé hazardují se životem. Tvrdí, že veřejnost o nebezpečí důkladně informovali. „U vstupu do lesů jsou natažené pásky a instalované cedule. Další jsme ještě přiobjednali. Zákaz několikrát vyhlašoval i městský rozhlas,“ řekla za Městské lesy Kraslice Hana Teislerová. Podle ní není možné, aby tolik hektarů lesa lesníci uhlídali. „Střežit lesy, aby se v nich někdo nezranil nebo zákaz neporušoval, je nemožné,“ doplnila.
Problém je podle jejích slov také v tom, že řada lidí vyráží do lesů pro popadané stromy. Lesníci totiž registrují řadu krádeží.

(mih, jid)