Cestující, kteří využívají železniční trať mezi Kraslicemi a Sokolovem, už nebudou muset využívat náhradní autobusovou dopravu. O víkendu skončila čtyřiatřicetidenní výluka kvůli rozsáhlým opravám tratě. Včera odpoledne pak poslední uzavírka trati mezi Kraslicemi a Olovím. Šéf Viamontu v Kraslicích Pavel Raška navíc informoval o tom, že letos je výluka poslední.

„Takto dlouhou výluku jsme naplánovali zcela záměrně. V létě jezdí vlakem méně lidí, neboť studenti mají prázdniny,“ řekl Raška. Po celou dobu si Viamont objednával na přepravu lidí autobusy. To přinášelo i drobné komplikace. „Dokážu pochopit, že kvůli opravám je trať uzavřená a jezdily místo vlaků autobusy. Ale když autobus píchl kolo a jeli jsme s ním snad desetikilometrovou rychlostí až ke Svatavě. To bylo moc,“ říká cestující Hana Dvořáková. Raška přiznává, že Viamont několik stížností registroval. „Nicméně si myslím, že tak rozsáhlou a dlouhou výluku jsme zvládli,“ konstatoval.
Na trati se během léta podařilo opravit několik stovek metrů železničních svršků, vyměnit pražce a také upravit část nástupiště v Oloví. „Trať nyní zcela odpovídá normám,“ sdělil včera vedoucí střediska údržby soukromého přepravce Viamont Jaroslav Cempírek. „Díky tomu se jízda vlaků zrychlí o deset kilometrů v hodině. Budou tak moct jet až šedesátikilometrovou rychlostí.

Viamont podle vyjádření Cempírka neplánuje v dohledné době žádnou další dopravní výluku, kvůli níž by vlakové spoje opět musela nahradit autobusová přeprava. „Do konce roku neplánujeme už další opravy. Výluka by nastala jen v případě neočekávané závady na trati. Její odstranění jsme ale schopni zvládnout maximálně za den a půl,“ doplnil.