Stejně jako minulý rok datum 7. 7. 2007, tak i blížící se 8. 8. 2008 přitahuje svou magičností. Už tento pátek se totiž ty tři osmičky objeví v kalendáři. „Minulý rok byly sedmičky a to nebylo dobré. Letos však osmičky přinesou užitek spíše v ohledu finančních a obchodních transakcí,“ vysvětluje numeroložka Renáta Procházková.

Ta zároveň říká, že součet čísel dne 8. 8. 2008 je také optimální. A to především tedy pro svatby, které se na Sokolovsku již na tento pátek velkolepě organizují. „Co se týká svateb, není to určitě špatné datum, je v něm rovnováha. Smůlu rozhodně svatebčanům nepřinese,“ komentuje Procházková.
Podle ní by do svazku manželského měli vejít hlavně lidé, jejichž vztah je dlouhodobý a je založený na praktičnosti. „Narychlo seznámeným partnerům tento den v ničem nepomůže,“ dodává.

A jaký je vůbec zájem o svatební obřad právě v tento den?

Od minulého pátku mají pohotovost například salóny a půjčovny svatebních šatů. „Nedělám nic jiného, než že připravuji objednávky. Ale je pravda, že v loňském roce toho bylo určitě mnohem více,“ tvrdí v půjčovně svatebních šatů Nela v Sokolově.
Na hradě Loket prý takový nával ani nečekali. „Zájem je opravdu obrovský, páteční svatby pořádáme od deseti hodin dopoledne zhruba do tří odpoledne,“ oznamuje zaměstnankyně hradu Loket Věra Mašková. Ta dále říká, že už teď není možné zarezervovat si na tento pátek svatební obřad na hradě. „Máme šest sňatků a to je maximum,“ dokončila Mašková.

Vedoucí odboru evidencí a správních agend úřadu v Sokolově Alena Loudová zase naopak míní, že minulý rok bylo žádostí o svatbu mnohem více. „Letos tu máme zaznamenané jenom čtyři svatby,“ uvádí Loudová.

„Opravdu to není nic moc. Loni sedmého sedmý jsme měli čtrnáct svateb, oddávali jsme až někdy do odpoledne,“ upřesňuje vedoucí oddělení matrik v Sokolově Hana Kokošková s tím, že pokud lidé mají o páteční svatbu zájem, klidně mohou městský úřad ještě zkontaktovat.
Podle meteorologa Rudolfa Kováříka však den plný svateb pokazí počasí. „Do čtvrtka bude hezky, ale v pátek očekáváme déšť. Svatebčanům proto nedoporučuji svatby v přírodě. Maximálně jen v tom případě, aby jim pršelo z nebe štěstí,“ uzavírá Kovářík.

(kš)