Jako ping–pong vypadá v těchto dnech komunikace mezi dvěma nemocnicemi jediné krajské akciové společnosti – sokolovskou a karlovarskou.

řestřelku zahájila ředitelka sokolovské nemocnice Věra Procházková. Podala totiž před závěrem odborné komise trestní oznámení na neznámého pachatele. Důvodem byla smrt 88letého pacienta, který přijel ze sokolovské nemocnice na zavedení kardiostimulátoru do Karlových Varů. Pitva dokázala přímou souvislost s výkonem. Muž byl druhý den odvezen zpátky do Sokolova, kde do hodiny zemřel. Karlovarští lékaři považují rychlý postup a podání trestního oznámení Věrou Procházkovou za nekolegiální a vidí za tím politické motivy. Nemocný totiž ležel na interním oddělení, které vede rebelující primář Jaroslav Žák. Ředitelka Procházková je naopak označována za spřízněnou s krajským zřizovatelem akciové společnosti a sledující politické cíle.
„Je to absurdní. Vůbec nemám zájem o nějakou další funkci, odmítám řeči o tom, že spojuji politiku s medicínou. Trestní oznámení jsem podala proto, že mi to ukládá zákon. A na práci vyšetřovací komise případu jsem čekala několik týdnů,“ komentuje nařčení Věra Procházková.

Jakoby na nepovedenou oplátku se stal ve čtvrtek minulý týden velmi nepříjemný případ, který naopak nestaví do dobrého světla lékaře v sokolovské nemocnici. Odmítli totiž ošetřit sedmnáctiletého chlapce Michala M. se silnými bolestmi břicha po pádu z kola.
Jak uvedl otec chlapce pro TV Prima, na chirurgické ambulanci právě ošetřovali pacienty po dopravní nehodě, a poslali proto hocha na internu. Tamější lékařka chlapce odmítla s tím, že není pediatr. Otec se synem potom odjeli domů.
Michalovi však bylo čím dál hůř, proto ho otec zavezl do nemocnice v Karlových Varech. Tady mladíkovi diagnostikovali protržení sleziny s krvácením do břicha, s poznámkou, že přijel na poslední chvíli.

Vzhledem k tomu, že o případu se dozvěděla média a rozhovor s vyděšeným otcem byl vysílán na dvou televizních kanálech, vydalo vedení sokolovské nemocnice slovy Petry Soukupové následující prohlášení:
„Po pečlivém prošetření případu bylo zjištěno, že netrpělivostí rodičů mohlo dojít k ohrožení života dítěte. Chirurgická ambulance přijímala pacienta z autohavárie a rodině bylo sděleno, že musí počkat. Dítě bylo odesláno sestrou na interní oddělení, kde jim lékařka sdělila, že musí být ošetřeno dětským lékařem. Na dětské oddělení rodina nedorazila.

Dětská pohotovost se v současné době v nemocnici v Sokolově neslouží, je zajištěna v nemocnici v Karlových Varech, nakonec na ošetření rodina dorazila, ale se značným zpožděním. Tyto komplikace by se od listopadu 2008 už neměly stávat, protože nemocnice v Sokolově právě buduje centrální příjem, kde budou pacienti ošetřeni nezávisle na odbornosti.“
„Velice mě mrzí, že se rodina se stížností neobrátila na vedení nemocnice, protože nemocnice v Sokolově poskytla tomuto chlapci bez problémů pomoc už několikrát v minulých letech,“ řekla ředitelka Procházková.