Majitel pohřební služby Fapso Sokolov Václav Fapšo se v sobotu po čtrnácté hodině střelil v bytě na Starém náměstí do hlavy. Že se chce zabít, napsal svému bratrovi SMS zprávou. Ten pak zalarmoval záchranáře.

Na místo vyjela policie se záchrannou službou a hasiči, kteří museli vypáčit vstupní dveře do domu. V něm našli muže, který si u hlavy držel pistoli. Zhruba hodinu se s ním policisté snažili komunikovat. Fapšo si dokonce vyžádal svého známého policistu, který na místo ihned přijel. Policistům údajně tvrdil, že to dělá kvůli neshodám s konkurenční pohřební službou. Nečekaně pak zmáčkl spoušť. Záchranáři ho v kritickém stavu s průstřelem hlavy převezli na oddělení ARO sokolovské nemocnice. Tam svému zranění podlehl.

Policejní mluvčí Andrea Kávová včera uvedla, že Fapšo údajně spolykal neurčité množství léků. „I přes veškeré úsilí přítomných policistů nechtěl s nikým komunikovat a vyžadoval si pouze přítomnost právě jemu známého policisty. Ten se snažil s mužem navázat komunikaci a přesvědčit ho o tom, aby zbraň odložil,“ uvedla mluvčí. Během rozhovoru však pětačtyřicetiletý muž najednou zmáčkl spoušť a postřelil se legálně drženou zbraní.
Problémy měla například Fapšova firma Denk v Karlových Varech. A to v září 2006, kdy ji prověřovala Česká obchodní inspekce za předražování pohřebních služeb. Zjistila minimálně pět takových případů. Na předražování upozornili samotní pozůstalí.

Tehdy mu hrozila pokuta až milion korun. Hovoří se také o konkurenčním boji, neboť Fapšův pohřební ústav nabízel až o pětinu nižší ceny.
Fapšo se dostal do sporu s pohřebním ústavem Excelent, který obvinil z podvádění pozůstalých. Tvrdil, že Excelent vyměňuje dražší rakve za levnější v době, kdy jsou mrtví převáženi ke kremaci. Policie ale případ odložila. Majitelka pohřební služby Excelent Hana Bíbová včera odmítla jakoukoliv spojitost. „Sama jsem byla překvapená. V poslední době jsme neměli žádné konflikty,“ řekla.
Mluví se tak spíše o tom, že motivem sebevraždy byly problémy v podnikání, neboť Fapšovi byla pozastavena činnost. Policie nyní bude podle Kávové vyslýchat například rodinné příslušníky, aby přesně zjistila, co muže vedlo ke spáchání sebevraždy.