„Vyhraje letos Březová, nebo Kynšperk? Bude to … Březová … soutěžící s číslem čtyři Aneta Pfeifferová,“ vyřkl v sobotu večer konečný verdikt poroty starosta Kynšperka nad Ohří René Bolvari a publiku tak představil Dívku roku 2008. Diváci v zaplněném sále místního kina křičeli nadšením a volali jméno svého favorita: „Anetko, Anetko.“ K nim se přidal i starosta Březové Miroslav Bouda. Ten sice v porotě nezasedl, slavnostní ceremoniál si ale ujít nenechal.
„Anetka je naše zlatíčko. Je to opravdu moc inteligentní, slušná, krásná, nadaná a šikovná holka. Osobně jsem jí fandil a držel palce. Z výsledku mám obrovskou radost,“ smál se Bouda.

Štěstí doslova sálalo i ze samotné královny večera. „Abych řekla pravdu, tak jsem to nečekala. Jsem moc ráda. Už se těším, až to oslavíme,“ reagovala těsně po korunovaci patnáctiletá Pfeifferová. Pak už ji obklopil dav gratulantů a vzájemné objímání nebralo konce.

Letošní soutěž krásy, kterou pravidelně pořádá kynšperská základní škola, se nesla ve znamení desátého jubilea. Sváteční den to ale byl i pro všechny přítomné dámy a dívky. „Dnes máme 8. březen, a tak bych chtěl všem ženám poblahopřát k jejich svátku,“ řekl v úvodu akce ředitel školy Jiří Daneš.
Kromě vítězství v soutěži se Pfeifferová radovala také z titulu Miss Základní školy Březová. Druhé místo v Dívce roku připadlo Anně Svobodové. Ta vybojovala i zbylé tři kategorie, Miss Kynšperského zpravodaje, základní školy a Sokolovského deníku. Za získání největšího počtu hlasů ve čtenářské anketě jí redakce věnovala elegantní hodinky v hodnotě dvou tisíc korun. Třetí místo v soutěži obsadila Sandra Šultysová.