Vzduchová puška je v rukách nezodpovědného člověka nebezpečnou zbraní ohrožující zdraví ostatních lidí. To tvrdí velitel Městské policie v Chodově Josef Kertész a jako důkaz předkládá vzduchovku, kterou strážníci zabavili devatenáctiletému mladíkovi, jenž se v nočních hodinách bavil střílením do lidí.

´Živé terče´ si vybíral z okna svého bytu v Poděbradově ulici. Jeho řádění nakonec překazili strážníci. Ještě předtím ale stačil zasáhnout do hlavy procházející ženu. „Nejdříve se mluvilo o zranění, které měla způsobit zábavní pyrotechnika. Na místě ale hlídka zjistila, že ženu střelil do obočí nad levým okem opilý mladík,“ uvedl Ladislav Staněk ze Střediska prevence kriminality v Chodově.

Velitel strážníků je událostí znepokojený a střelbu považuje za případ, který by neměl být brán pouze jako přestupek. „Dokonce se domnívám, že by se za těchto okolností mohlo jednat o trestný čin. Celý případ i zabavenou zbraň předáváme státní policii k dalšímu šetření,“ prohlásil Kertész.
Oslovení lidé řádění opilého střelce odsoudili. „Je to hrůza, co se dnes v našem městě děje,“ reagovala jedna z dotázaných. „Sama mívám strach chodit večer po ulicích. Dětské bandy tady například po lidech střílejí diabolky z malých pistolek,“ doplnila.