Lidé, kteří se obávali zvýšení kriminality po odchodu cizinecké a pohraniční policie z hranic po vstupu České republiky do Schengenského prostoru, mohou být na Kraslicku klidní. Počet trestných činů na začátku roku rapidně klesl. Vedoucí tamního obvodního oddělení policie Karel Stodola to přisuzuje zejména tomu, že řada policistů z hranic přešla právě na obvod. Díky tomu jsou policisté stále v ulicích.

Na Kraslicku se loni stalo každý měsíc v průměru 30 až 40 případů. Letos jich je zatím pouhých osm. „Přispěl k tomu i kamerový systém, který monitoruje hlavní silniční tah. Klesl i počet přestupků v dopravě,“ uvedl Stodola. V ulicích totiž operují od nového roku i čtyři dopravní policisté.
Strašákem tak u hranic v Kraslicích zůstává pouze obří asijská tržnice, kde celníci pravidelně nacházejí nelegální zboží, které může nyní z Německa přes hranice do Kraslic mířit.

Mluvčí Celního ředitelství Plzeň Jan Polanka minulý týden uvedl, že plagiáty značkového zboží, pirátské hudební nosiče a pašované cigarety se tam při kontrolách nacházejí pravidelně. „Nelegální zboží má hodnotu milionů korun. Proto v letošním roce připravujeme řadu dalších kontrol, a to nejen v Kraslicích, ale i na dalších tržištích v Karlovarském kraji,“ doplnil na závěr Polanka.