Ani na běžný provoz nevydělali letos provozovatelé lyžařských areálů na Kraslicku. A to už druhý rok po sobě. Vždyť například v Kraslicích se lyžovalo jenom několik dní. V sousední Stříbrné pak na začátku zimy pouhých čtrnáct dní. „Sníh však napadl moc brzy. Na to lyžaři nejsou zvyklí, tak jich svahy sjíždělo velice málo,“ říká provozovatel tamní kotvy Lišák Jan Izák.

Sám se pousmál nad tím, že vleky bylo možné spustit až v březnu. „Byli jsme v provozu teď dva víkendy. Zájem lidí už ale velký není,“ poznamenal. Ani se mu nechce sezonu hodnotit. „Vždyť ani není co hodnotit. Žádná zima nebyla. O dalších investicích do rozvoje lyžařského areálu si můžeme nechat jen zdát,“ pokračoval Izák. Budoucnost vidí v zasněžovacím systému. Investice je ale tak finančně náročná, že si ji nemůže dovolit. Stále tak hledá vhodného investora. Obdobná situace je také v Kraslicích. I tamní vlekaři mluví o tom, že na investice prostě nebude.

Bublava se o víkendu rozhodla, že ukončí letošní zimní sezonu. Podmínky jsou nyní ale tak dobré, že vleky nechá v provozu ještě v týdnu v době od třinácti do jednadvaceti hodin. I když bublavský skiareál disponuje zasněžovacím systémem, mluvčí sdružení Ski–Bublava Jiří Lhota hovoří o tom, že letošní sezona byla celkově podprůměrná. „Na pokrytí nákladů jsme si vydělali. Avšak kvůli nižším tržbám se oddálila návratnost investic do areálu,“ sdělil.

Nejúspěšnější bylo podle Lhoty období v polovině ledna. Pak až na Velikonoce. „Na Velikonoční pondělí jsme registrovali největší nával. To jsme opravdu nečekali. I v týdnu chodilo dost lidí. Proto jsme se také rozhodli, že ještě necháme sjezdovky otevřené v týdnu,“ doplnil bublavský vlekař.