Šest družstev dobrovolných hasičů se tentokrát sešlo v Lázních Kynžvartu, aby poměřili své síly v králi požárního sportu v požárním útoku. Nechyběla ani tradiční soutěž starosty, která slouží pro pobavení všech účastníků.

Společně s domácími se o prvenství poprali hasiči z Dolního Žandova, Staré Vody, německého Mähringu a Milíkova. Právě Milíkov dovezl do Lázní Kynžvartu nejen seniorské družstvo, ale také své mladé hasiče. Zatímco mladší žáci všem přihlížejícím ´pouze´ ukázali, co se zatím naučili, jejich starší kamarádi soutěžili mezi dospělými. „Chtěli jsme si to vyzkoušet," řekl kapitán dvanáctiletých dětí Martin. „Bylo to pro nás něco nového, protože my požární útok běháme s krátkými savicemi a krátkými hadicemi," usmál se. „Přestože jsme si říkali, že o nic nejde, měli jsme obrovskou trému," doplnila jeho slova Anežka. „Jsme ale rádi, že nás mezi sebe chlapi vzali a my si to mohli vyzkoušet."

Přestože v této tradiční soutěži, kterou mezi sebou sbory drží už neuvěřitelných pětadvacet let, jde především o to, aby se dobrovolní hasiči společně sešli, a časy zcela jistě nelze zařadit mezi ty vrcholové, touha po vítězství byla vidět na tvářích všech soutěžících. Klání nakonec vyhrálo domácí družstvo Lázní Kynžvartu před seniorským týmem Milíkova. Pohár za třetí místo si odvezly milíkovské děti.

Záludnou disciplínu si pro soutěžící připravil starosta Lázní Kynžvartu Miloslav Pernica. Hasiči museli nejprve pětkrát oběhnout tyč a následně vypít malé pivo. I s tímto úkolem se nejlépe poprali domácí.