Mnoho řidičů na Chebsku si musí do konce roku 2010 vyměnit svůj starý řidičský průkaz. Tato povinnost se týká všech řidičáků vydaných mezi 1. lednem 1994 a 31. prosincem 2000.

Ministerstvo dopravy zdůrazňuje, že by lidé s výměnou svých starých řidičáků neměli otálet. Dokud zbývá relativně dostatek času, tak se na úřadech netvoří žádné fronty. Výměna dokladů je zdarma, protože se jedná o povinnost z platné právní úpravy. Pokud bude ovšem někdo požadovat vydání řidičáku do pěti dnů, tak již zaplatí stanovený správní poplatek ve výši 500 korun. Po 1. lednu 2010 se však řidiči bez platných dokladů vystaví riziku vysoké pokuty, kterou jim policisté budou udělovat.

Lhůta vystavení nového řidičáku je dvacet dnů. Žadatelé o nový řidičský průkaz musí na příslušném obecním úřadě s rozšířenou působností, které jsou na Chebsku v Mariánských Lázních, Chebu a v Aši, předložit svůj starý řidičský průkaz, občanský průkaz a jednu fotografii průkazového formátu.
„Mám ještě starý řidičský průkaz,“ řekl Tomáš Prokop z Mariánských Lázní. „Určitě si půjdu svůj řidičák vyměnit dříve a nenechám to na poslední chvíli, protože se mi nechce stát ve velkých frontách. Navíc hodně řídím a nemůžu si dovolit nechat dát pokutu za to, že jezdím ještě se starým průkazem,“ dodal Tomáš.

Například v Aši k 30. listopadu 2009 zbývalo vyměnit ještě na 1487 řidičských průkazů. „Nevyměněných řidičáků je v Aši 66,7 procenta,“ řekl Milan Vrbata, mluvčí ašské radnice. „Výměna probíhá pomaleji než by měla, tak město Aš chystá informační kampaň na internetových stránkách a ve svých tiskovinách.“