Jak často jezdíte na podobné srazy jako je tento?
Do České republiky jezdím na srazy motorkářů mnoho let. Kromě toho na Vránově, jezdím například do Nového Boru nebo Mladé Boleslavi. Zde na ranči je atmosféra úžasná a parta motorkářů, se kterými se dobře znám, je také skvělá.

Kolik času a peněz stojí motorkářské hobby?
Jsem v důchodu, času mám dost. Mě osobně stála motorka před lety 21 tisíc marek. Za nastříkání jsem zaplatil další tři tisíce, ale jsem spokojen. Musím se věnovat samozřejmě i údržbě, protože jezdím prakticky celý rok.

Celý rok? Kde jezdíte a co na to říká vaše zdraví?
Ano snažím se natáhnout motorkářskou sezonu co nejdéle. V zimě, kdy se tady nedá jezdit, létám na srazy motorkářů do Ameriky. Svůj stroj beru samozřejmě s sebou, ale cestuje lodí. Zdraví mi zatím slouží, nemohu si stěžovat. Dokonce ani na kolena ne, ty trpí na motorce asi nejvíce.

V čem se liší srazy u nás a v Americe?
Každý ze srazů má svoji atmosféru. Zde se motorkáři mezi sebou většinou znají a rádi se po roce zase shledáme a probereme co je nového. V Americe jezdím na asi nejslavnější sraz motorkářů na světě, na proslulou Daytona Beach. Zdejší atmosféru bych přál zažít každému motorkáři. Sjede se tam na 180 tisíc motorek a show burájecích motorů a hudby trvá celý týden. A tím myslím nonstop. Neexistuje rozdíl mezi dnem a nocí, jede se stále naplno. Je to opravdu úžasný a neopakovatelný zážitek.

Jak dlouho chcete ještě brázdit silnice po celém světě?
Dokud to půjde. Není to jen nějaký koníček, ale je to můj životní styl. Jezdím na motorce zhruba čtyřicet let a stále mě to ohromně baví. Je to úžasná volnost a nezávislost, kterou pochopí každý motorkář. Snad budu jezdit ještě dlouhou dobu a doufám, že se uvidíme zase za rok.