Velké množství sněhu zaskočilo takřka celou Evropu. Problémem tak začíná být kritický nedostatek posypového materiálu.
Potíže pociťují také města v regionu.

„Zásoby jsou omezené,“ potvrdil ředitel Ašských služeb Karel Škola. I přes množství soli, které technické služby v podobně velkých městech spotřebují, stále patří k malým odběratelům. Dodavatelé soli proto upřednostňují podniky, které se starají o dálnice či silnice prvních tříd. Ředitel Škola potvrdil, že do Aše asi další dávka posypového materiálu nedorazí. „Ale musíme si s tím poradit a udržet komunikace sjízdné,“ dodal.

To v Chebu mají větší štěstí. „Podle informací ze společnosti Chebské technické služby (Chetes) dorazil kamion s 25 tunami kýžené posypové soli,“ sdělila Martina Kuželová, mluvčí chebské radnice. „Protože jí ovšem není požadované množství, znamená to, že se solit nebude všude, jak bylo v našem městě zvykem. Přednost dostanou jen nebezpečná místa,“ uvedla s tím, že nebudou sůl poskytovat ani jiným subjektům. „Gró zimní údržby městských komunikací a chodníků se tedy i nadále má zajišťovat jen plužením a posypem inertním materiálem,“ dodala mluvčí.

Zimy mají dost nejen ti, kteří se starají o komunikace, ale už i příznivci sportů 'na sněhu'. „Na zimu jsem se letos strašně těšila, ale čeho je moc, toho je moc,“ řekla sedmadvacetiletá Tereza Svobodová. „Abych řekla pravdu, tak mě už sníh moc netěší, spíš mě to naopak štve.“