Stotisícovou pokutu chebského Unionu, na kterou mezi sebou fandové fotbalu vybrali, bude připomínat šála. „Příznivci Unionu Cheb nechali vyrobit sadu šál, která má demonstrovat solidaritu lidí a vztah k fotbalu v našem městě,“ vysvětlil organizační pracovník fanoušků Unionu Cheb Aleš Rolník.

„V této chvíli, kdy se rozhoduje o případné výstavbě městského stadionu, by nemělo dojít k zapomenutí tohoto činu. Vybrat takto vysokou pokutu znamená jasné vyjádření lidí na podporu fotbalu v našem městě. Městští zastupitelé by měli vzít na vědomí vyjádření svých občanů, kteří svůj názor demonstrovali svými činy a ne pouze sliby, slovy.“ Cesta tímto fotbalovým půlrokem byla podle něj trnitá, ale právě těžké okamžiky opravdu ukážou, jací jsou lidé, kteří své sliby a slova dovedou i v realizaci, kdo se pouze zviditelňuje a 'hraje pouze na sebe'. „V zájmu nás všech bychom neměli zapomínat na počin vybrání stotisícové pokuty,“ řekl Aleš Rolník a podotkl: „Šaly nám tuto akci vždy připomenou.“

Na šále jsou vyobrazeny znaky Unionu Cheb, Rudé hvězdy a také Baníku Ostrava. „To proto, že právě přátelé z Ostravy dokázali mezi sebou zorganizovat sbírku a tak nemalou částkou přispět na zaplacení pokuty,“ zdůraznil. „Poděkování patří všem, kteří přispěli a tak vyjádřili svůj vztah k Unionu,“ dodal.

O šály je velký zájem také mezi fandy ostravského Baníku. Co ale organizátory trochu mrzelo bylo, že nestihli z časových důvodu zrealizovat potisk šál se znakem Plavna, jehož fandové do sbírky také přispěli.

Podle chebského fanouška Ladislava Kudrny je čin místních sportovních příznivců opravdu ojedinělý.

„Nerad bych však, aby si nyní kdejaký fotbalový chuligán z našeho regionu myslel, že může na stadionu nezřízeně řádit. A následky a případné sankce za něj smáznou právě ti slušní příznivci,“ dodal.