Názorové neshody nejen na vedení města byly v Plesné důvodem k ukončení spolupráce starosty Petra Schallera a místostarosty Josefa Kvasničky. Jeden z nich musel z kola ven. Svého starostu většina zastupitelů podpořila, do funkce místostarosty pak zvolili Václava Mlezivu.

„Už 28. února letošního roku jsem přednesl zprávu, ve které jsem kritizoval, že ze strany starosty není absolutní snaha komunikovat a vyzval jsem ho ke spolupráci. Předložil jsem mu několik variant, jak řešit chod města, ale on nereagoval,“ uvedl Josef Kvasnička ještě před hlasováním o svém odvolání.

Další debata se točila právě kolem spolupráce obou mužů. Výčitky a obviňování střídala obhajoba jednotlivých kroků.

Tento bod jednání zastupitelstva se neobešel ani bez další výměny názorů, do níž se zapojila i veřejnost.

Ve většině případů se obyvatelé Plesné vyjadřovali k odstoupivšímu místostarostovi a servítky si při tom nebrali.

„Doufám, že už skončila ta rivalita a že se začne dělat něco pro město a pro občany. Podívejte se na Skalnou nebo na Křižovatku,“ vyjádřil pak své přání jeden z přítomných občanů. Další obyvatelka města prezentovala svůj názor na celé zastupitelstvo slovy: „Dost jste mě všichni zklamali. Čekala jsem od vás víc. Říkala jsem si, že jste dobří a schopní lidé a teď se dozvídám, že starosta není připravený. Buď tedy nemá kolem sebe tak schopný tým, nebo si vzájemně házíte klacky pod nohy,“ řekla s tím, že při volbách politici lidem slibovali vytvoření pracovních míst a příliv peněz do Plesné, leč nic ze slibů se dosud neuskutečnilo.

Na závěr celého jednání, které vygradovalo až k obviňování ze lží, uvedl starosta Schaller, že zastupitelé mezi sebou dojednali koaliční úmluvu a budou se snažit, aby se chod města v mnohém zlepšil.

Koaliční dohoda bude zveřejněna na stránkách města.