Jeho manželku Zdeňku před necelými dvěma roky v jejich obci srazil řidič autobusu, kterým se vracela domů. Ta zraněním podlehla.
„Cítím velkou křivdu, protože řidič dostal jen podmínečný trest,“ řekl osamělý muž se slzami v očích.

„Podle rozsudku má žena uklouzla a on ji při couvání přejel. Když jsem přiběhl ležela na břiše, kdyby uklouzla byla by na zádech. Myslím si, že se dostatečně nevěnoval řízení.“

Poškozená žena přecházela za autobusem a nikdo z přítomných nedokázal situaci policistům popsat. „Přišel jsem o manželku a ještě se nedočkal spravedlnosti, nemůžu spát a on chodí po světě.

V ten den jsem přišel o všechno. Nyní se synem zvažujeme další právní kroky,“ dodal .
Podle Krajského soudu v Plzni, který případ posuzoval, se Zdeňka Pavlicová pohybovala na vozovce a proto nehodu částečně zavinila.

Do té doby jezdil obžalovaný bez přestupku a zaměstnavatel ho hodnotil kladně, jednalo se o člověka, který nikdy neměl problémy se zákonem a rozhodující pro něho osobně byl zákaz činnosti. Soud posoudil čin jako nedbalostní delikt a podobné dopravní nehody se řeší takovýmto rozsudkem. Život se změnil i řidiči autobusu, který se psychických následků už nikdy nezbaví a k nehodě se nechce vracet.