Dvacetiměsíční podmíněný trest s odkladem na čtyři a půl roku vyměřil chebský soud bývalému majiteli zámku v Hroznatově, podnikateli z firmy S.M.S. Františku Kovaříkovi z Prahy. Jeho firemní partner, Jaroslav Hřebíček, si z Chebu odnesl trest v poloviční výši. Soudce totiž zohlednil fakt, že byl v rozhodující době dlouhodobě nemocný a do chodu firmy proto nemohl výrazně zasahovat. Navíc se později snažil situaci řešit. Zajistil alespoň nejzákladnější údržbu a ostrahu objektu.

Jak zaznělo ve zdůvodnění rozsudku, podnikatelé se o kulturní památku dostatečně nestarali a zavinili tak, že neuvěřitelně zchátrala.
Kovaříkovi soud kladl za vinu především fakt, že do zámku neinvestoval, přestože mohl. Vzal si totiž na historický objekt třicetimilionový úvěr od Komerční banky. Peníze ale skončily jinde údajně i kvůli tomu, že se firmě nepodařilo získat licenci na provozování kasina.

„Zámek ve Starém Hroznatově původně patřil ministerstvu vnitra. To také zveřejnilo záměr na jeho prodej. Jedním ze zájemců bylo i město Cheb, avšak pozvánka na akci přišla tehdy do Chebu pozdě,“ řekla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

Zámek ještě v poměrně dobrém stavu získala na začátku devadesátých let za částku 9,5 milionu korun společnost S.M.S. Už v roce 2000 byla ale památka natolik zchátralá, že znalec její hodnotu odhadl na pouhé čtyři miliony. Objekt poté koupila pražská společnost ElitProfit. Ta také ihned zahájila záchranné práce a zajistila odborný průzkum stavby.