Kadeřnická soutěž chebské integrované školy konečně zná své vítěze. Nejvíce hlasů od poroty nasbírala Barbora Jakubcová.

„Hodnotil se celkový dojem, originalita a kvalita provedeného účesu a dodržení soutěžních podmínek,“ popisovala Karla Hirková, vedoucí odborného výcviku. „Na dámský společenský účes byl stanoven čas 70 minut, na pánský klasický střih pak 60 minut.“ Učitelé byli výsledky práce studentek a jednoho studenta příjemně překvapení. Podle nich bylo vidět, že se všichni soutěžící snažili. A jistě se to vyplatilo.

Soutěž se líbila také studentům, kteří se přišli na své starší kolegy podívat.

„Myslím si, že porota vybrala dobře a spravedlivě,“ řekla jedna z přihlížejících studentek Veronika Sladká. „Soutěž se mi líbila a byla dobře připravená.“
A co diváci nejvíc ocenili na práci soutěžících? „Na společenských účesech se mi líbila kreativita a originalita některých soutěžících,“ popisovala Tereza Černá. Mnohé účesy pro ní budou inspirací v její praxi. „Zaujalo mě také to, že byly modelky oblečené ve společenských šatech,“ dodala.

Jestli byl na soutěži dámský společenský účes, který zaujal snad každého, tak ten Lenky Garčárové. Také se v této kategorii umístila na stříbrném postu.

„Nejvíc se mi líbil účes Lenky Garčárové a Nikol Lojdové,“ potvrdila 'druhačka' Martina Redlová. „Lenky účes mě zaujal hlavně proto, že byl takový rebelský. Moc se hodil také k modelce,“ dodala.

A proč udělala Lenka Garčárová zrovna takový účes?

„Předpokládala jsem, že mnozí budou preferovat spíš lokýnky. Chtěla jsem se nějakým způsobem odlišit,“ vysvětlila mladá kadeřnice.

Celkové výsledky kadeřnické soutěže

1.místo

Barbora Jakubcová

2. místo

Nikol Lojdová

3.místo

Romana Trubačová