Pochvalu za statečnost se zaslouží všichni, kteří se zúčastnili Drakiády v chebských Hájích. Ať už se jedná o soutěžící či o pracovníky Domu dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb.

Pořadatelé vyhlásili dvě kategorie – doma vyrobený a kupovaný drak. Ačkoliv se do prvně jmenované kategorie přihlásil jeden soutěžící, nakonec se na startu neobjevil. O vavříny se tak utkalo pětačtyřicet kupovaných draků. K vidění byly výborné výkony, když například dítě upadlo a zůstalo ležet na trati, statečná maminka s drakem doběhla do cíle.

Už od začátku poprchávalo, ale zhruba v polovině soutěže začalo hodně pršet. Přesto všichni vytrvali až do vyhlášení výsledků. Drakům se v tomto počasí moc létat nechtělo a úspěšnější v pokusech dostat je do vzduchu byly kupodivu malé děti, starším se příliš nedařilo.

„Nezvládl jsem to,“ poznamenal desetiletý Matěj z Chebu. „Chtěl jsem odbočit za lepším větrem, ale drak ne,“ vysvětlil důvod nezdaru.

Za svou snahu si odnesl alespoň účastnický list. Inkoust na listech a diplomech se ale v dešti rozpíjel. „To se nám to krásně rozpouští,“ neztrácela humor Eva Pupáková z DDM při závěrečném vyhlašování.

Na třetím místě se umístil Dominik Fiala s drakem Větříkem, druhá skončila Šárka Rubášová s drakem Drakiádou a první příčku obsadila Julie Urbaníková s drakem Tygrem.

Příští rok se prý organizátoři polepší a objednají lepší počasí.